Termal Ürünlerde Soğuktan Korunma

Termal Ürünlerde Soğuktan Korunma

Günümüzde termal kumaşların iplikleri organik bir elyaf olan ağaç kabuğundan üretilen viskoz iplik ve natürel olmayan esnek ve nefes alabilir yapısıyla polyester iplik birleşimiyle üretilir. Bu iki tür ipliğin birleşimi ile arasında hava boşlukları oluşmasını sağlar. Termal kumaşların arasındaki kuru hava sayesinde buhar geçirgenliği oranı çok yüksektir bu özelliği ile terin ten üstünde birikmesini engeller ve vücudu kuru tutarak ısının kaçmasını engeller.


Termal iç giyim ürünlerinin teri dışarı atabilmesi, bedenin hızla kurumasına sağladığından bakteri oluşmasını engeller ve vücut sıhhatli kalır.


TERMAL VE PAMUKLU KUMAŞLARIN FARKI

Termal iç giyim ürünleri vücut ısısının %80 kadarını vücutta hapsederken, pamuklu iç giyim ürünleri bütün ısıyı dışarıya verir. Termal iç giyim ürünleri ise teri gövde üstünde tutmadığından teri yaş şekilde hissetmeyiz. Pamuklu iç giyim ürünlerinde ıslaklığı dışarı vermediğinden ve tene yapışarak hızlı kurumadığından kış şartlarında vücudu hasta edebilir.


Termal iç giyim ürünlerinin avantajları…

Hafif ve esnektir. Mak. Hareket özgürlüğü sağlar.

Hafif ve yumuşaktır; vücudu ikinci bir ten gibi sarar.

Nemi gövde üstünde tutmaması ve kuru kalmayı sağlaması koku oluşumunu engeller.

Çok fazla terleyen çocuk ve yetişkinler için kullanım kolaylığı sağlar.

Bu özellikleri sayesinde termal giysiler kışın ağır şartlarda geçtiği alanlarda yaşayanlar, dışarıda çalışanlar, kamp yapmayı tercih edenler, dağcılık, trekking benzeri outdoor doğa tabiat sporları ile ilgilenenlerin sıkça tercih ettiği gibi sporcular ve kapalı veya açık mekanlarda spor yapanlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Termal iç giyim ürünleri, uzun kollu termal atlet, kısa kollu termal atlet, termal alt içlik ve termal tayt ürünlerini buraya tıklayarak güvenle satın alabilirsiniz.